NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?

Lista esejów

 • cenzopapa

  cenzopapa

  Cenzopapa budzi, zgodnie ze swoim celem, skrajne emocje. Na polskim gruncie, 
  w społeczeństwie, którego większość jest silnie przywiązania do postaci Jana Pawła II, dostarcza niemalejących pokładów materiału do trollingu. Może być też stosowana na użytek własny, jako broń defensywna, antidotum na nachalny patos i kult jednostki.

  więcej >
 • cocooning

  cocooning

  Jedyny lęk – że będą chcieli / Nawiedzić mnie w tej słodkiej celi, pisała Emily Dickinson. O tym, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, z pewnością nie trzeba przekonywać zwolenników cocooningu – stylu życia polegającego na celebrowaniu domatorstwa, bliskiego filozofii slow life, której główna zasada nakazuje żyć uważnie (mindfully) i bez pośpiechu.

  więcej >
 • cojones

  cojones

  Polacy nie mają cojones – brzmi nagłówek artykułu o problemach reprezentantów Polski z wytrzymywaniem presji w ważnych meczach. Pokazał dziś cojones  mówi komentator podczas transmisji na żywo, prawidłowo wymawiając wyraz obcy z języka hiszpańskiego jako [kohones].

  więcej >
 • coworking

  coworking

  Coworking stanowi coraz powszechniejsze zjawisko, które pokazuje, że praca może być nie tylko środkiem służącym materialnemu przetrwaniu, lecz także ważnym czynnikiem wspólnototwórczym.

  więcej >
 • czarny PR

  czarny PR

  Świat w ludzkich oczach miewa charakter dwoisty, antytetyczny, opozycje typu: sacrum – profanum, advocatus diaboli – advocatus Dei, biała magia – czarna magia można długo wyliczać. „Wynalazkiem” – starszym niż się przypuszcza – są też biały PR i czarny PR (choć wcześniej oczywiście tak nienazywane).

   

  więcej >
facebook