NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

account manager

Drukuj
WYMOWA

ekaunt menedżer

DEFINICJA

«pracownik agencji reklamowej lub firmy odpowiedzialny za kontakt z klientem; akant»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

rzecz. m osobowy, 1 człon ndm, lp D. account managera, Ms. account managerze, lm M. account managerowie lub account managerzy

PRZYKŁADY UŻYCIA

Zazwyczaj account manager jest odpowiedzialny za nadzorowanie i obsługę kilku klientów, jego zespół składa się przeważnie z kilku pracowników niższego szczebla (www.adveron.pl).

 Pozycja społeczna account managera jest bardzo podobna do pozycji handlowca, a to dlatego, że również on sprzedaje produkty lub usługi (www.kfd.pl).Ponoć account managerzy już się z tej firmy ewakuują, w końcu nie ma nic gorszego w CV niż wpis, że pracowało się dla firmy, która upadła (www.kurierkolejowy.eu).Gdy otrzymałem posadę account managera w Poznaniu, wydawało mi się, że to zajęcie nie będzie sprawiać mi problemu, zwłaszcza, że zawsze byłem pełen pomysłów i miałem posłuch wśród grupy znajomych. Teraz okazało się jednak, że to nie jest tak do końca oczywiste (account-manager.com.pl).Mam wysokie kompetencje, duże doświadczenie w wielu zawodach, a co najważniejsze potrafię się wspaniale komunikować. Każdemu wcisnę najgorszy kit, pracowałem jako przedstawiciel handlowy i telemarketer, a teraz w końcu jestem account managerem w dużej, międzynarodowej firmie (f.cafeteria.pl).

ETYMOLOGIA

<ang.>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
LICENCJA

Hasło udostępnione na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska

DATA Rejestracja hasła: 12.07.2014, 11.31, ostatnia aktualizacja hasła: 26.01.2015, 15.50
AUTOR Jan Burzyński
REDAKTOR Maciej Czeszewski
facebook