NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

freelancerka I

Drukuj
WYMOWA

frilanserka

DEFINICJA

«kobieta niezatrudniona na stałe w żadnej firmie, specjalizująca się w jakiejś konkretnej dziedzinie (np. fotografii, dziennikarstwie, przekładzie, programowaniu, grafice komputerowej, doradztwie itp.), realizująca projekty na zlecenie»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

rzecz. ż, lp D. freelancerki, Ms. freelancerce, lm M. freelancerki

PRZYKŁADY UŻYCIA

Wrocławska pisarka wydała kolejną powieść kryminalną, która opowiada o młodej freelancerce (frazeo.pl).Obie jesteśmy freelancerkami. Nie wyobrażamy sobie pracy na etacie, a jednocześnie w momentach braku zleceń czułyśmy, że energia i talenty, którymi dysponujemy, ulatują
(www.fpiec.pl).Partnerka Bartka jest freelancerką. Do 2009 roku pracowała w sektorze bankowym jako doradca finansowy, dziś zupełnie zmieniła swoją profesję, prowadzi kursy tanga. Takich ludzi jak oni, pracujących poza etatem, jest coraz więcej (www.polskieradio.pl).Obecna rzeczywistość wymaga często stworzenia sobie własnego miejsca pracy. Pojawia się coraz więcej matek freelancerek i ojców wolnych strzelców, którzy łączą opiekę nad dzieckiem z wykonywaniem zleceń, przy których nie muszą wychodzić do biura (singleparents.pl).

ETYMOLOGIA

<od freelancer>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 09.10.2013, 17.23, ostatnia aktualizacja hasła: 31.08.2015, 01.29
AUTOR Jan Burzyński
REDAKTOR Maciej Czeszewski
facebook