NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

lumberseksualizm

Drukuj
DEFINICJA

pot. «upowszechniony wśród młodych mężczyzn styl życia, mający uwydatniać cechy uważane za typowo męskie, takie jak siła fizyczna, umiejętność naprawiania sprzętów domowych, zdolność przetrwania w trudnych warunkach itp.; także moda mająca odzwierciedlać taki styl życia, obejmująca przede wszystkim długi zarost, kraciaste koszule, jeansy i ciężkie buty»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

rzecz. m nieżywotny, lp D. lumberseksualizmu, Ms. lumberseksualizmie, blm

PRZYKŁADY UŻYCIA

Podczas gdy metroseksualizm odznaczał się przesadnym dbaniem o siebie, pożądaniem za modą i celebrowaniem własnej cielesności – lumberseksualizm stanowi jego zupełne przeciwieństwo. Mężczyzn takich nie interesują aż tak bardzo kosmetyki, nie usuwają nagminnie owłosienia, nie są wrażliwi ani delikatni (natemat.pl).Decyzja tego użytkownika portalu Reddit o pozbawieniu się brody wydaje się dość zaskakująca, zwłaszcza w dobie lumberseksualizmu
(joemonster.org).Hipsterstwo jest już niemodne. A ponieważ moda – podobnie jak natura – nie znosi próżni, szybko musiało pojawić się coś w zamian…Jak ćwierkają niektóre ptaszki, metroseksualizm ustępuje miejsca nowej, ultramęskiej modzie, posługującej się zdecydowanie bardziej wyrazistymi środkami ekspresji. Mowa o drwaloseksualizmie (lub z angielska: lumberseksualizmie) (spidersweb.pl).Okazuje się, że nie tak łatwo zostać drwalem. Informatycy, którzy po usłyszeniu o lumberseksualizmie, w podnieceniu stadnie wybiegli na ulice szybko przekonali się, że flanelowa koszula i zarost nie wystarczą (dziurawyworek.blogspot.com).Aktor przekonał się do lumberseksualizmu? A może wygląd drwala to element jego przygotowań do nowej roli? (pudelekx.pl).

ETYMOLOGIA

<ang. lumbersexualism, od lumberer 'drwal' + -sexualism od sexual 'seksualny'>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
LICENCJA

Hasło udostępnione na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska

DATA Rejestracja hasła: 10.10.2014, 22.32, ostatnia aktualizacja hasła: 29.01.2017, 23.07
AUTOR Paweł Ciach
REDAKTOR Ksenia Irena
facebook