NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

sandbagger

Drukuj
WYMOWA

sandbager

DEFINICJA

środ. «osoba, która celowo wprowadza innych w błąd zaniżając swoją siłę w danej dyscyplinie, np. poprzez ukrywanie prawdziwej rangi lub sztuczne obniżanie swoich notowań, po to, aby osiągnąć korzyści w grze»

PRZYKŁADY UŻYCIA

Sandbaggerzy często rezygnują z wielu partii pod rząd po zaledwie kilku ruchach, obniżając swój ranking o znaczną liczbę. Czasami tacy gracze oddają swojego hetmana przed rezygnacją, aby wyglądało na to, że zrezygnowali z powodu pomyłki lub błędnego kliknięcia. Jeśli gracz ma długi ciąg porażek tuż przed przystąpieniem do turnieju lub meczu klubowego, może być sandbaggerem. Sandbaggerzy nie zawsze manipulują swoim rankingiem, aby wziąć udział w turniejach! Sandbagging jest wbrew zasadom, niezależnie od tego, czy gracze biorą udział w turnieju, czy nie. Niektórzy sandbaggerzy chcą po prostu wygrać kilka łatwych gier i obniżają swój ranking, aby grać z niżej notowanymi graczami w swoich grach. To wciąż jest wbrew zasadom! (pomoc.chess.com).

 To wszystko prowadzi do konkluzji, iż jeśli ktoś ciężko pracuje na swój sportowy sukces, notorycznie wygrywa w swojej randze pasa, ale i zdarza się, że z wyższymi pasami, to nie możemy go określić mianem sandbaggera
(grapplerinfo.pl).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 29.07.2023, 21.35, ostatnia aktualizacja hasła: 29.07.2023, 22.16
AUTOR Tomasz Dec
REDAKTOR Maciej Czeszewski
facebook